لژیونرهای ممنوعه همچنان منتظر مذاکرات پیشرفته...

4 روز بعد از وعده رئیس؛ مشکل بزرگ همچنان پابرجاست!

با وجود این که احسان اصولی از حل مشکل لژیونرها در تاریخ 2 اسفند داده بود اما این مشکل همچنان پابرجاست و مشخص نیست که تیم ملی با آنها به تایلند می رود یا بدون آنها!

به گزارش فوتسال 40، لیست اولیه تیم ملی جهت شرکت در جام ملت های آسیا 2024 در حالی اعلام شده که تکلیف حضور یا عدم حضور 4 لژیونر شاغل در اسپانیا هنوز مشخص نیست. وحید شمسایی در لیست 25 نفره اش نام حسین طیبی، سعید احمدعباسی، مسلم اولادقباد و سالار آقاپور را قرار داده اما هنوز هیچ تضمینی وجود ندارد که بهار امسال این چهار ستاره همراه با تیم ملی راهی تایلند شوند یا خیر.

احسان اصولی، رئیس کمیته فوتسال، هفته گذشته (یک اسفند) در گفت و گویی کوتاه از تعیین تکلیف مشکل یاد شده طی 24 ساعت آینده خبر داده بود؛ با وجود گذشت چهارمین 24 ساعت از وعده آقای رئیس هنوز بلاتکلیفی یاد شده ادامه دارد.

وقتی ژاپنی ها مشکل 7 لژیونر خود را به راحتی حل کردند، تصور می شد ایران هم مشکل خاصی برای این کار نداشته باشد. با این وجود اما گذر زمان نشان داد که برای حل مشکل باید مذاکراتی در سطح بالا و پیگیری های بسیار زیاد در دستور کار قرار بگیرد؛ چیزی که تا این لحظه حداقل آن را شاهد نبودیم.

اردوی تیم ملی برای جام ملت های آسیا از اواخر اسفند آغاز می شود و شاگردان شمسایی قرار است چند دیدار دوستانه هم برگزار کنند؛ حضور 4 لژیونر شاغل در اسپانیا در این مقطع که کاملا منتفی است. برای اینکه از آخرین وضعیت حضور این ستاره ها در جام ملت ها و نتیجه ای مذاکرات کمیته فوتسال و باشگاههای اسپانیایی مطلع شویم، تماسی با احسان اصولی داشتیم. او بدون اشاره به ضرب العجل 24 ساعته هفته گذشته اش، گفت: «انشالله موضوع حل خواهد شد اما هنوز پاسخ قطعی دریافت نکرده ایم!»

در صورتی که تیم ملی فوتسال مجوز حضور طیبی، اولادقباد، احمد عباسی و آقاپور را دریافت نکند، وحید شمسایی مجبور است جای آنها را با نفرات دیگری که در لیست 25 نفره اش حضور دارند، پر کند.