باورتان می‌شود؛ این جا ایرانه اما مال ما نیست!

تیم ملی فوتسال افغانستان اردوی آماده سازی خود را در کمپی مجهز واقع در شهر مشهد برگزار خواهد کرد.

به گزارش فوتسال 40، در شرایطی که پیش از این تمامی اردوهای تیم‌‌های ملی فوتسال افغانستان با اجاره امکانات مجتمع‌های ورزشی در مشهد به عنوان نزدیک‌ترین کلانشهر ایران به مرز افغانستان برگزار و اردوی بازیکنان این تیم غالبا در اماکن ورزشی این شهر تدارک دیده می شد، حالا مدیر تیم‌‌های ملی فوتسال افغانستان یک سورپرایز ویژه در آستانه اولین اردوی آسیایی تیم‌های خود ارائه کرده است.

در یکی از مناطق شهر مشهد کمپی تخصصی و مجهز برای فوتسال افغانستان احداث و راه‌اندازی شده که تمامی استانداردهای فنی مسابقه‌ای، تمرینی، اقامتی، پزشکی و … در آن لحاظ شده تا تیم‌ملی فوتسال افغانستان اردوی متفاوتی را در آماده‌سازی برای مرحله نهایی جام‌ ملت‌های آسیا تجربه کند.

اردوی آسیایی افغانستان از امروز (دوشنبه) در حالی در این کمپ شروع می‌شود که افغانستان که با راه‌یابی به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ تاریخ‌سازی کرده حالا با تدابیر مدیر تیم‌‌های ملی فوتسال خود، در حال حفظ روند رو به رشد و توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز است‌ تا تیم‌های ملی بزرگسالان و زیر ۲۰سال این کشور با شرایط ویژه‌ای روند آماده‌سازی خود را در پیش گیرند.

این کمپ مجهز و زیبا که چند تصویر تا کنون از آن در شبکه های اجتماعی منتشر شده، در شرایطی در اختیار افغانستانی ها قرار می گیرد که تیم ملی فوتسال ایران و باشگاههای لیگ برتری این رشته، سال هاست از داشتن بسیاری از امکانات سخت افزاری اولیه محروم هستند. البته احداث چنین کمپی می تواند یک عامل محرک برای مسئولان ایرانی هم باشد تا شاید فکری به حال حل این مشکلات زیرساختی بکنند.